Суддя Господарського суду відмовився повертать Піщану косу державі

Третього лютого завершився короткий судовий процес стосовно незаконного будівництва на Причорноморській піщаній косі в Національному природному парку «Тузлівські лимани». Одеська обласна прокуратура спільно з Нацпарком намагаються довести незаконність забудови коси, на якій заборонено будь-яке будівництво, та розірвати договір оренди земельної ділянки площею 1,3 га.

Під час засідання сторони представили суду докази своєї позиції. Крім документів прокуратура надала, зокрема фотознімки будівель, які були протизаконно споруджені на території Піщаної коси.

Після вивчення всіх доказів суддя Олег Цісельський відмовив в задоволенні позову в повному обсязі. Своє рішення пояснив тим, що в цьому договірному спорі прокурор не довів порушення прав першого позивача Одеської державної обласної адміністрації. Також, на думку судді, повернути ділянку неможливо без рішення в іншому судовому процесі – в Татарбунарському районному суді Одеської області, де розглядається позов Білгород-Дністровській окружної прокуратури про визнання недійсним договору купівлі-продажу та актів прийняття-передання, припинення права власності, знесення об’єкта самочинного будівництва – бази відпочинку – стоянку маломірних (малих) суден загальною площею 1149,6 кв.м.

Суддя Цісельський надав оцінку способу захисту порушених прав з боку прокуратури як неефективному.

Рішення викликало обурення у залі суду з боку екологічної громадськості Одеської області.

Після засідання представник Нацпарку «Тузлівські лимани», яка в спорі є третьою стороною без позовних вимог, адвокат Артем Карташов прокоментував рішення:

– Сьогодні, коли російська федерація здійснює в Україні злочини екоциду, ми всередині держави намагаємось боротись за збереження природоохоронних територій. На жаль, деякі судді не розуміють цінності таких територій, приймаючи рішення з формальних підстав, відсторонюючись від фактичних обставин. Ця справа стосується особливо цінних територій, які захищені як національним законодавством, так і міжнародними конвенціями. І ми повинні виконувати ці європейські конвенції – це одна з умов нашого вступу в Євросоюз. З рішенням Господарського суду Одеської області ми не згодні. Прокуратура висловила бажання подавати апеляційну скаргу, тож будем боротись далі.

Іван Русєв, доктор екологічних наук, професор, заступник директора Нацпарку “Тузлівські лимани”:

– Я сподівався, що в суд поставить крапку в протизаконній забудові особливо цінних земель Нацпарку, що ми нарешті дочекаємося світла та верховенства права. Але суддя відмовив прокуратурі. Це той самий суддя, який 7 років тому відмовив Ірині Вихристюк, яка була тоді головою ГО “Відродження”. А зараз, як директор Парку, знов намагалась довести, що Піщана коса – це унікальна територія, надбання українського народу, а не окремого будівельного клану. Але на жаль, деякі судді захищають права кланів, а не народу. Я звертаюсь особисто до голови спеціалізованої екологічної прокуратури Одеської області Володимиру Францевичу: подавайте апеляційну. скаргу, боріться далі! а ми вас підтримуємо.

Тетяна Герасимова

Фото Владислава Балінського

____________________________________________________________________________________________________________

Статтю підготовлено в рамках проєкту «Удосконалення практики інституційного забезпечення та правового захисту об’єктів природно-заповідного фонду України на прикладі Національного природного парку «Тузловські лимани» за підтримкою фонду MATRA Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49