“Укрекопром” позивається до ГО «Зелений лист»: намагається спростувати інформацію про інцидент, який розслідують правоохоронці

У 2020 році ГО “Зелений лист” написав статтю забруднення акваторії Чорного моря, зокрема через дії Адміністрації морських портів України (АМПУ). Нам стало відомо, що АМПУ співпрацює з компанією ТОВ “НВК “Укрекопром”, яка має утилізувати шкідливі відходи, але замість цього зливає їх у ґрунт на території Одеси. Тоді ми з’ясували, що дана компанія має чимало ліцензій, включно з утилізацією небезпечних або шкідливих речовин.

Вочевидь, саме тому ТОВ “Укрекопром” уклала низку договорів на цей вид діяльності, в тому числі за бюджетний кошт.

Але чомусь публікація не сподобалась компанії, й вони звернулись до суду з вимогою спростувати викладену на сайті ГО “Зелений лист” інформацію. В ході розгляду з’ясувалось, що ТОВ “Укрекопром” – фігурант декількох кримінальних розслідувань, які зокрема стосуються забруднення довкілля.

Судовий розгляд

ТОВ НВК “Укрекопром” звернулась у Приморський районний суд з позовом про захист ділової репутації і спростування недостовірної інформації до ГО “Зелений лист” у 2021 році. У позовній заяві компанія, зокрема, вимагає визнати недостовірною інформацію, наведену у публікації 2020 року, про те, що на території автобази в Одесі вантажна машина, яка належить “Укрекопром”, злила шкідливі відходи у ґрунт, і що така ситуація відбувається регулярно.

Наразі пройшло вже підготовче засідання. За цей час адвокату ГО “Зелений лист” Максиму Попову вдалось витребувати та долучити до розгляду низку документів на підтвердження того, що у статті все написано вірно.

Крім того, Максим Попов заявив клопотання про дозвіл на трансляцію судових засідань у прямому ефірі. Але чомусь захисник компанії “Укрекопром” виступив проти. У результаті суддя дозвіл не надала.

“Сьогодні було вирішено ряд процесуальних питань, зокрема про долучення низки доказів, які ми знайшли на підтвердження достовірності цієї публікації. В цілому, цей процес є надзвичайно цікавим. Він дає розуміння тому, що наявна ціла схема, можливо, корупційна, за участі Міністерства захисту довкілля. Вона стосується видачі ліцензій “своїм” компаніям, які насправді не мають матеріально-технічної бази. І замість утилізації належним чином, безпечним для довкілля, небезпечних відходів, вони їх просто або ховають, або закопують, або зливають у землю чи воду. Тим самим вони завдають шкоди як довкіллю, так і кожному з нас”, – заявив Максим Попов.

Наступне засідання призначено на 2 грудня.

Компанія — фігурант низки кримінальних розслідувань

Нагадаємо, ТОВ НВК “Укрекопром” зареєстрована в Одесі з 2015 року. Статутний капітал цієї ТОВки складає 40,6 тисяч гривень. Підприємство позиціонує себе як компанія, яка безпечним для екології способом утилізує різноманітні відходи. Принаймні так указано на офіційному сайті компанії. Начебто підприємство має в наявності найбільш потужне в Україні устаткування, спецтранспорт, надає повний комплекс послуг у сфері екології по всій території країни.

При цьому, згідно даних YouControl, у власності компанії лише один ЗИЛ 2000 року випуску і ще дві автівки, які фігурують у ліцензійних документах, – тягач і вантажівка 2016 року випуску.

За роки роботи компанія регулярно укладає угоди на виконання підрядів за бюджетний кошт.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, з 2015 року фірма підписала договорів на загальну суму більше 95 мільйонів бюджетних гривень, надаючи послуги по всій Україні.

При цьому ТОВ НВК “Укрекопром” – фігурант низки кримінальних проваджень, включно із порушеннями у сфері екології.

Наприклад, Державне бюро розслідувань (ДБР) відкрило провадження  щодо можливого привласнення службовими особами ДП “Адміністрація морських портів України” і ТОВ “Укрекопром” чужого майна в особливо великих розмірах, а також забруднення земель відходами, шкідливими для життя, здоров’я людей або довкілля. Зокрема слідчі з’ясували, що замість доставки шкідливих відходів у місце здійснення господарської діяльності ТОВ НВК “Укрекопром” на 21-му кілометрі Старокиївського шосе (територія Красносільської ради), компанія зливала небезпечні відходи в Одесі за адресою Хуторська, 5. Крім того, ДБР розслідує оборудки між службовими особами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України і зокрема компанією “Укрекопром”.

З 2019 року поліція Миколаєва розслідує забруднення земель шкідливими речовинами. Інцидент зливу лляльних вод, за версією слідства, здійснив автотранспорт ФОП “Гламазда” на замовлення компанії “Укрекопром”.

Служба безпеки України в Полтавській області розслідує кримінальну справу за можливою оборудкою з привласнення бюджетних коштів в особливо великих розмірах. З матеріалів слідства відомо, що ймовірно ТОВ “Укрекопром” разом з посадовими особами АМПУ організували схему з привласнення коштів державного бюджету шляхом надання фіктивних послуг у сфері утилізації.

І це лише поверхневий аналіз щодо розслідувань.

Заробіток на пандемії

Слід також зазначити, що в часи пандемії компанії “Укрекопром” зайнялась також утилізацією медичних відходів. Як написали на порталі Dozorro на початку 2021 року, ТОВ НВК “Укрекопром” стало одним з головних підрядників з утилізації медвідходів за процедурою COVID19.

Станом на зараз компанія регулярно заключає угоди на утилізацію медичних відходів коштом платників податків. Наприклад, днями по спрощеній процедурі ТОВ “Укрекопром” уклало договір із одеською лікарнею №5 на видалення відходів на суму 360 тисяч гривень.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук