Зелений лист

Експертизу щодо санаторію «Червоні зорі» хочуть доручити Інституту історії НАН України

Експертизу, яка має визначити статус території санаторію «Червоні зорі», хочуть доручити Інституту історії НАН України. Таке клопотання подала до суду Інна Ткачук, юристка департаменту культури ОДА. Зараз в Одеському окружному адміністративному суді слухається справа за позовом компанії Будлайф Інвест. Забудовник просить позбавити територію цього статусу.

Під час засідання суддя повідомила, що до суду надійшов лист від Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. Саме цей інститут просили провести експертизу щодо території санаторію. Однак у листі повідомляється, що фахівці з історії, пам’яткознавства, археології в НДІ відсутні. Відтак, за словами представниці департаменту культури, в ОДА вивчили усі можливі наукові установи України. І дійшли висновку, що саме в цьому інституті такі фахівці є. За словами Інни Ткачук, експертиза Інституту історії НАН України має встановити, чи відповідає облікова документація та історична довідка вимогам до її складання. А також, чи можливо встановити культурну цінність об’єкту культурної спадщини.

Позиція забудовника

Представник позивача, компанії Будлайф Інвест, Артем Данилов виступив проти такого клопотання. «Судові експертизи мають проводити тільки судові експерти, які мають свідоцтва, що підтверджують їхню кваліфікацію. Відповідачем не було надано доказів, що такі експерти в Інституті є. Зі змісту статуту Інституту історії НАН України вбачається, що це наукова-дослідна установа, відтак науково-дослідна діяльність є для неї основною», – сказав адвокат. Також Артем Данилов наполягає на тому, щоб предметом експертизи була облікова документація «саме в тій редакції, яка існувала на момент ухвалення рішення».

Що далі?

Під час попередніх засідань уже виникало питання про редакції облікової документації. Так, йдеться про документацію, що має 38 сторінок і яка була відправлена на доопрацювання, і редакцію, що містить 350 сторінок. Інна Ткачук наполягає, що рішення було ухвалено саме на основі останньої редакції. 

Суддя попросила Інну Ткачук навести докази щодо того, що в Інституті існують відповідні фахівці, що провели б саме судову експертизу. Юристка відповіла, що це питання з’ясовувалося в усному порядку. Тим не менш, суддю це не задовольнило, і на наступному засіданні представниця департаменту культури матиме навести додаткові докази про це.

Нагадаємо, що під час останнього судового засідання у справі допитали свідків: Наталю Мотареву, Романа Моргенштерна та Владислава Балінського. Також паралельно до цього процесу слухаються справи щодо спроб захоплення території санаторію, зокрема із допомогою «чорних реєстраторів». 

Фото з архіву

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49