Так оцінив зусилля українських екологів інформаційний бюлетень One Earth, який відстежує інноваційні проєкти та екологічні новини з усього світу. Повернення буйволів в Дунайський біосферний заповідник названо однією з шести успішних історій повернення видів, серед яких також бобер у Великобританії, вовк в Єллоустоунському національному парку, блакитна антилопа гну в парку Серенгеті в східній Африці, рівнинний бізон в американській прерії, вівцебик в Арктиці. Про це команда Rewilding Ukraine повідомила у фейсбуці.
Реінтродукція водяних буйволів
Навесні та влітку 2019 року дві групи буйволів були завезені із Закарпаття з долини річки Тиса, де вони були дбайливо зібрані екологом і активістом з Німеччини Мішелем Якобі. 50 років тому водяні буйволи мешкали в дельті Дунаю, тож вони знову повернулись в Одеський регіон.
На думку авторів проєкту, тварини допоможуть зберегти мозаїчні ландшафти й біорізноманіття острова, адже вони є чудові «архітектори» природи. Проріджуючи чагарник і очеретяні зарості, вони створюють невеликі басейни й калюжі, в яких можуть селитися різні комахи, земноводні й риби. Буйволи також приваблюватимуть туристів у регіон.
Не тільки буйволи
Це не единий проєкт ревайлдінга, який втілює команда Rewilding Ukraine. Вона повернула в дельту Дунаю тарпановидних коней, пугачів, оленів та ланей, до Тарутинського степу – куланів.
Кулани та олень повернулись до Одеської області. Фото – https://rewilding-danube-delta.com/
Також в рамках програми ревайлдінга були знесенні дамби на ріках Когильник, Кагач і Сарата в верхів’ях Сасика.
Ревайлдінг – повернення природі механізмів саморегулювання
Основним елементом роботи Rewilding Ukraine є підтримка повернення диких тварин в ландшафти. Окрім створення умов для повернення видів природним шляхом, також проводиться реінтродукція (повторне заселення), розширення популяцій та захист видів.
Майже на кожній природній території в Європі мешкає недостатньо диких тварин, щоб вони могли добре виконувати свої екологічні функції в природній системі. Ревайлдинг може створити сприятливі умови для спонтанного повернення диких тварин – це, безумовно, найважливіший інструмент відновлення видів.
Згідно з дослідженням, повернення лише 20 видів великих ссавців може допомогти відновленню екосистем у всьому світі. Завдяки відновленню таких видів, як бурі ведмеді, леви та дикі коні, більш ніж 8,5 мільйонів квадратних кілометрів можуть знову відновити свої історичні спільноти великих ссавців.