У червні скарг від містян побільшало: до центру звернень громадян надійшли 404 звернення

ГО “Зелений лист” продовжує аналізувати Єдиний центр звернень громадян Одеси 15-35.

Якщо порівняти з минулим місяцем, звернень трохи побільшало. А саме у травні до центру надійшли 302 скарги, в червні зафіксовані 404 звернення, з яких 201 чиновники обробили й надали відповідь, 203 — у роботі.

Збільшення кількості звернень може бути пов’язаним і з тим, що до Одеси приїжджають переселенці з тих регіонів, де тривають активні бойові дії.

При цьому, скарг у половину менше, ніж у відповідний період 2021 року, тобто до повномасштабного вторгнення росії в Україну, яке, зокрема призвело до виїзду за межі Одеси значної кількості жителів. Так, у червні минулого року до центру надійшли 881 звернення.

На що скаржаться містяни, розбирала ГО “Зелений лист”.

203 звернення в роботі

Традиційно люди скаржаться на житлово-господарські проблеми. Наприклад, декілька звернень стосуються аварійних дерев у дворах, які можуть загрожувати життю і здоров’ю містян.

Крім цього, багато скарг на незадовільну роботу комунальників. Наприклад, один з містян звернувся щодо відсутності утеплення зовнішніх труб опалення. Враховуючи можливу енергетичну кризу в Україні, це питання є вкрай важливим, адже без утеплення місто опалює вулицю, що в умовах війни є неприйнятним. Житель Одеси зазначає, що вже неодноразово повідомляв про цю проблему.

Також містяни скаржаться на стихійну торгівлю, встановлення незаконних юніпаркерів, незадовільні умови проживання, непрацюючі ліфти та інші прболеми.

Є декілька звернень щодо зграй бродячих собак у різних районах міста.

Зафіксована скарга щодо незаконного будівництва в центрі Одеси на Італійському бульварі, а також на сміття в Літньому театрі, де, за словами заявника, з 24 лютого ніхто не прибирає територію.

Низка скарг стосується стану доріг.

В Аркадії скаржаться на те, що тече каналізація в курортній зоні.

Містяни просять знести постамент “кату українського народу Жукову”.

При цьому, містяни продовжують просити матеріальну або гуманітарну допомогу через складний стан.

З приходом повномасштабної війни кількість таких звернень зростає, адже чимало людей залишились без роботи.

Чиновники обробили 201 звернення

За минулий місяць чиновники змогли надати відповіді лише на половину звернень.

Серед них дуже багато звернень стосуються отримання допомоги — як на лікування, так і продуктами та речами.

Крім цього, містяни скаржаться на порушення комендантської години, роботу ліфтів, проблеми з каналізацією, продаж алкоголю після граничної встановленої години (наразі Військова адміністрація дозволила продавати алкоголь до 20.00).

Також містяни просять заборонити на час війни використання в Одесі мотоциклів з гучною вихлопною трубою.

На вулиці Івана та Юрія Лип і Генерала Петрова не працює система сповіщення повітряної тривоги.

А в бомбосховищі на Корольова, 7 неприйнятні умови для перебування.

Зазначимо також, що відповідь від чиновників зовсім не означає те, що проблема містян буде вирішена. Наприклад, жителі вулиці Рибача неодноразово звертались щодо витоку каналізаційних стоків з 2019 року. Востаннє – у квітні 2022-го. Але отримують лише відписки. Так, 25 травня компанія “Інфоксводоканал” надала відповідь про те, що вилив стоків на поверхню землі в районі будинків по вул. Рибача, 22-24 відбувається через засмічення відомчої мережі водовідведення від гуртожитку. Начебто вже виписаний припис на усунення засмічення. Однак проблему не вирішено досі.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук