Зелений лист

Рашисти продовжують знищувати українців забороненою зброєю. На цей раз – гранати К-51 з хлорпікрином

З використанням безпілотного літального апарату на наші бойові позиції скинуто контейнери з отруйною речовиною, імовірно хлорпікринова граната К-51. Про це 24 вересня повідомило Оперативне командування “Південь”. “Бойові медики спрацювали чітко, втрат та критичних станів немає”, – йдеться у повідомленні.

Що таке хлорпікрін?

«Хлорпікрин (трихлорнітрометан) — токсична речовина, лакриматор, – роз’яснює одеський лікар-токсиколог, автор книги “Хімія повсякдення” Володимир Саркісян. – За часів Першої світової використовувався на полі бою, однак продемонстрував низьку ефективність. Як бойова отрута наразі не застосовується ні сам по собі, ні в суміші з іншими БОР. Використовують хлорпікрин в сільському господарстві як фумігант, для тестування протигазів, з навчальними цілями. Відомо про застосування хлорпікрину радянськими “бєднимі мальчікамі” під час вторгнення до Афганістану.

Легко ідентифікується військовими пристроями хімічної розвідки. Пахне гірчицею. Для захисту від отруєнь достатньо протигазу. Створити смертельно небезпечні концентрації хлорпікрину на відкритому повітрі вельми проблематично.

Заборонений конвенцією. Хлорпікринові боєприпаси в росії офіційно вважаються знищеними, втім, як виявилось, є у наявності. У побуті достатньо зачинити вікно і ліквідувати протяги, щоб уникнути тяжкого отруєння».

Черговий злочин терористичної федерації

“Конвенція про заборону розробки, виробництва, накопичення, застосування хімічної зброї та про її знищення” прийнята Генеральною Асамблеєю ООН 30 листопада 1992 р., а набула чинності 29 квітня 1997 р. Вона зобов’язала всі країни позбутися на 100 % від задекларованої хімічної зброї.

Контрольним органом з дотримання Конвенції є Організація із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ), що базується в Гаазі. Станом на червень 2016 року в ОЗХЗ підтвердили знищення близько 92% усіх запасів хімічної зброї у світі (66368 з 72525 метричних тон). Члени незалежної організації проводять інспекції на промислових об’єктах різних країн, пов’язаних із хімічною зброєю.

Але на прикладі уряду Сирії, який застосовує її проти повстанців і цивільного населення, та отруйної речовини нервово-паралітичної дії «Новичок», розробленої в росії, якою були отруєні колишній офіцер ГРУ С. Скрипаль та інші люди в місті Солсбері, опозиціонер Олексій Навальний та багато інших опозиційно налаштованих до влади громадян росії, зрозуміло, що, вочевидь, на сьогодні ще не всі країни позбулися своїх запасів хімічної зброї.

Станом на 20 червня російська армія застосувала понад 210 видів зброї та боєприпасів, які заборонені міжнародними договорами. Про це повідомляє The New York Times.

Найчастіше окупанти застосовували касетні боєприпаси, включаючи такі, які будуть «небезпечними для мешканців України протягом десятиліть після закінчення війни».

За даними видання, застосування заборонених боєприпасів не було обмеженим, а є частиною військової стратегії кремлівського режиму.

Під час аналізів було вивчено тисячі фотографій снарядів та наслідків обстрілів України. Аналітики встановили понад 2000 боєприпасів, які застосовували окупанти.

Особливу небезпеку становлять некеровані снаряди з гаубиць Д-30, РСЗВ Град, осколково-фугасні снаряди ОФ-56, суббоєприпаси 9Н210, 300-мм снаряди РСЗВ Смерч.

Як діяти в разі хімічної атаки

Ось поради спеціалістів

Також на нашому сайті ви знайдете великий гайд по хімічної зброї, яку може застосувати росія, поради щодо дій в разі запаху хлору або аміаку, як захиститись від азотної кіслоти та при фосфорному бомбардуванні.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49